Obțineți buletinul informativ
de la 49.00 Lei
Prospect: Link ANM Indicaţii: Indicat in afectiuni ale cailor respiratorii, in pneumologie: forme acute si cronice ale afectiunilor respiratorii, in mod deosebit in bronsitele acute sii cronice, bronsiectazii (largirea ramurilor bronhiale), Bronsita...
de la 32.00 Lei
Prospect: Link ANMCompozitie1 ml de spray nazal Afrin contine 0,5 mg de hidroclorura de oximetazolina, 0,02 mg acetat fenilmercuric si 0,2 mg clorura de benzalconiu ca substante conservante.Forma de prezentareSticle de 15ml. A se pastra la temperatur...
de la 48.00 Lei
Prospect: Link ANM Compozitie 1 comprimat efervescent continand: acid acetilsalicilic 400 mg; acid ascorbic 240 mg. Componente neactive esentiale: hidrogenocitrat de sodiu. Actiune terapeutica Aspirin Plus C actioneaza ca un antiinflamator nesteroidi...
de la 25.00 Lei
Prospect: Link ANM Indicatii: Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronsite). Usureaza simptomele asociate racelii comune si gripei: inlatu...
de la 25.00 Lei
Prospect: Link ANM Compozitie Solutie nazala continand efedrina hcl. 500, nafazolina hcl. 100 mg, hidrocortizon 20 mg, tiomersal sodic 1 mg, clorura de sodiu 900 mg, alcool etilic 2,4 g si apa distilata ad 100 g. Actiune terapeutica Decongestiv al mu...
de la 23.00 Lei
Prospect: Link ANM Prezentare: Picaturi nazale solutie 0,05%; cutie x 1 fl. x 10 ml Indicatii: Coriza, rinita vasomotorie si rinita alergica, inflamatii ale sinusurilor paranazale, inflamatii catarale ale urechii medii asociate cu coriza. Administrar...
de la 20.00 Lei
Prospect: Link ANM Prezentare: Picaturi nazale solutie 0,1%; cutie x 1 fl. x 10 ml Indicatii: Coriza, rinita vasomotorie si rinita alergica, inflamatii ale sinusurilor paranazale, inflamatii catarale ale urechii medii asociate cu coriza. Administrare...
de la 8.00 Lei
Bromhexin-T este un medicament mucolitic.Medicamentul este indicat ca fluidifiant al secrețiilor bronșice în cursul afecțiunilor bronho-pulmonare însoțite de secreții vâscoase: bronțita acută, bronșita cronică, traheobronșită, acutizăr...
de la 20.00 Lei
Bromhexin este recomandat in: tratamentul afectiunilor acute si cronice inflamatorii ale cailor respiratorii, a bronhiilor si plamanului, bronsiectazii, pneumoconioze, in interventii chirugicale pre- si postoperatorii sau de diagnostic de plaman, bro...
de la 42.00 Lei
Bronchipret TP este un medicament din plante utilizat in caz de tuse productiva pentru ameliorarea expectorarii mucusului vascos. Mod de administrare: Adulti: 1 comprimat filmat de 3 ori pe zi (cel mult 3 comprimate filmate pe zi). Luati comprimatele...
de la 32.00 Lei
Prospect: Link ANM Forma de prezentare Pulbere pentru suspensie orala; 3 g pulb (1 plic) contin: paracetamol 300 mg, ac. ascorbic 20 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri Indicatii Raceala comuna, gripa, stari febrile, inclusiv...
de la 45.00 Lei
Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri. Indicatii Tratamentul pe termen scurt al simptomelor gripei, raceli...
de la 29.00 Lei
Forma de prezentare: Drajeuri care contin: Allium cepa 3 CH, Belladonna 3 CH, Sabadilla 3 CH, Kalium bichromicum 3 CH, Gelsemium sempervirens 3 CH, Pulsatilla 3 CH, -aa 0,333 mg; cutie x 2 blist. x 20 dj. Indicatii: Afectiuni rinofaringiene, guturai,...
de la 16.00 Lei
Fiecare comprimat de supt conţine ambazonă monohidrat 10 mg. Faringosept este recomandat in profilaxia si tratamentul infectiilor buco-faringiene: angina, gingivita, stomatita, dupa amigdalectomie si extractii dentare. Este un medicament antiseptic...
de la 16.00 Lei
Fiecare comprimat de supt conţine ambazonă monohidrat 10 mg. Faringosept este recomandat in profilaxia si tratamentul infectiilor buco-faringiene: angina, gingivita, stomatita, dupa amigdalectomie si extractii dentare. Este un medicament antiseptic...
de la 33.00 Lei
Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg şi maleat de feniramină 25 mg. Se utilizeaza pentru:Tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale...
de la 25.00 Lei
Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice. Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei, care contine 3 substante active: -paracetamol 500 mg, care amelioreaza durerea si reduce temperatu...
de la 28.00 Lei
Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine: paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10 mg. Indicatii: Fervex pentru copii se utilizează pentru: Tratamentul simptomatic al răcelilor commune. Rinitelor alergice...
de la 28.00 Lei
Compozitie: Un pachetel de granule contine 100 mg N-acetilcisteina, aspartam si arome. Actiune terapeutica: Fluimucil contine ca principiu activ N-acetilcisteina. Indicatii: Fluimucil este indicat in tratamentul tuturor afectiunilor respiratorii care...
de la 41.00 Lei
Indicatii Fluimucil 200 mg: Fluimucil este indicat in tratamentul tuturor afectiunilor respiratorii care, in urma unei productii excesive de mucus si a solidificarii consecutive, antreneaza formarea de secretii dense care sunt eliminate cu greutate s...