Raceala si Gripa produse

Afișare 20 din 506 rezultate

Larofen Plus raceala si gripa 20 comprimate Laropharm

de la 18.00 Lei

Indicatii: Larofen Plus conţine două substanţe active: - ibuprofen, care are acţiune antiinflamatoare, analgezică şi antipiretică (scade febra); - clorhidrat de pseudoefedrină, care are acţiune decongestionantă pentru căile respiratorii su...

Sanador Sinus 500 mg/30mg 20 comprimate filmate Laropharm

de la 12.00 Lei

Indicatii: Sanador Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale. C...

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman

de la 27.00 Lei

Indicatii: Tratează simptomele de răceală și gripă inclusiv dureri de cap, dureri faringiene, dureri musculare, congestie nazală, febră și frisoane. Substanta activa: Paracetamol si clorhidrat de fenilefrină. Un plic unidoza de 4 g cu pulber...

ACC 200 mg lamaie si miere 20 plicuri Sandoz

de la 39.00 Lei

Indicatii: ACC lamaie si miere este utilizat pentru: Acetilcisteină aparține unei clase de medicamente denumite mucolitice și are proprietăți mucolitice. Substanța este utilizată pentru fluidizarea secrețiilor bronșice excesive sau vâscoase...

Faringosept 1,5 mg/ml spray bucofaringian 30 ml Terapia

de la 28.00 Lei

Faringosept 1,5 mg/ml este indicat pentru tratamentul simptomatic local al durerii si iritatiei de la nivelul gurii si gatului. Este recomandat adultilor, adolescentilor si copiilor cu varsta peste 6 ani care sunt capabili sa coopereze (de exemplu, s...

Faringosept 3 mg/ ml spray bucofaringian 30 ml Terapia

de la 30.00 Lei

Indicatii: FARINGOSEPT 3 mg/ml conține substanța activă clorhidrat de benzidamină și aparține grupului de medicamente denumit medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). Acționează prin ameliorarea durerii și tumefierii (inflamației)...

Sinomarin Spray decongestionant nazal hipertonic pentru adulti 125 ml

de la 45.00 Lei

Sinomarin Adults este un decongestionant nazal 100% natural, dovedit clinic, indicat in: răceală și gripă, rinită alergică, sinuzită, sau după intervenții chirurgicale endonazale. Este o solutie hipertonica de apa de mare (2,3% NaCl). Sinoma...

Sinomarin E.N.T. Spray decongestionant nazal hipertonic 200 ml

de la 58.00 Lei

Spray-ul nazal decongestionant hipertonic Sinomarin ENT amelioreaza congestia nazala si hidrateaza. Ajuta la recuperare dupa interventiile chirurgicale endonazale. Proprietati: este un decongestionant 100% natural, dovedit clinic; este o solutie hipe...

Sinomarin Mini Spray decongestionant nazal hipertonic 30 ml

de la 32.00 Lei

Sinomarin® Mini Spray este un descongestionant nazal dovedit clinic 100% natural. Este o soluție hipertonică de apă de mare (2,3% NaCl).Sinomarin® Mini Spray ameliorează congestia nazală și presiunea sinusurilor, prin intermediul mecanismului...

Parasinus Penta x 12 comprimate

de la 50.00 Lei

Prospect: Link ANM Parasinus Penta este recomandat in ameliorarea simptomelor răcelii şi gripei: reduce febra, calmează durerile de gât, de cap si musculare, reduce congestia nazală. Parasinus Penta comprimate conţine:• 500 mg paracetamol, ca...

Theraflu Extra Raceala si Gripa x 10 plicuri

de la 42.00 Lei

Prospect: Link ANM Prezentare : cutie cu 10 plicuri unidoza cu granule de culoare alb-galbena. Indicatii: Theraflu Extra Raceala si Gripa contine o combinatie de: calmant al febrei si durerii (paracetamol); un antihistaminic care ajuta la oprirea cur...

Adagin 200 mg 10 comprimate filmate Actavis

de la 18.00 Lei

Adagin face parte din grupa medicamentelor denumite antiinflamatoare nesteroidiene care acţionează reducând durerea, inflamaţia şi febra. Fiecare comprimat filmat conţine ibuprofen 200 mg. Adagin 200 mg este utilizat pentru a calma durerile uş...

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 16 comprimate

de la 33.00 Lei

Prospect: Link ANM Indicații: STREPSILS INTENSIV MIERE ŞI LĂMÂIE conţine flurbiprofen care aparţine unui grup de substanţe numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS ajută la reducerea inflamaţiei, a durerii şi febrei. Pastilele STR...

Theraflu Sinus Raceala si Gripa x 10 plicuri

de la 42.00 Lei

Prospect: Link ANM Prezentare: cutie cu 10 plicuri; Compozitia: contine paracetamol 650mg,clorhidrat de fenilefrina 10mg si excipienti ; Indicatii: Theraflu Sinus Raceala si Gripa este recomandat in tratamentul simptomelor asociate racelii si gripei,...

Theraflu Raceala si Tuse x 16 cps

de la 40.00 Lei

Prospect: Link ANM Prospect Theraflu Raceala si Tuse x 16 capsule:Theraflu raceala si tuse este utilizat pentru tratamentul pe termen scurt al simptomelor racelii, gripei si al frisoanelor. Aceste simptome includ dureri usoare si moderate, febra, con...

Spray Gorge Junior 30ml

de la 70.00 Lei

Spray Gorge Junior este un adjuvant specific, cu actiune de formare a unui film protector. Contribuie la ameliorarea simptomelor cum ar fi uscaciune, arsura, durere si dificultati de inghitire. Compozitie: Extract gliceric de propolis (Propolis), Ext...

Marimer Baby Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert

de la 48.00 Lei

Marimer Izotonic Baby este un produs natural, solutie fiziologica de apa de mare sterila si microdifuzata. Bogat in saruri minerale si oligoelemente marine, este recomandat sugarilor si copiilor mici pentru curatarea zilnica a cailor nazale si pentru...

Otosan Gel Gat Forte14 stick x 10ml

de la 35.00 Lei

Datorita formulei sale speciale sub forma de gel, acesta formeaza o pelicula mucoadeziva activa in tractul faringian si laringian, care protejeaza mucoasa de actiunea iritanta a agenilor externi, oferind o stare de confort prin eliminarea durerilor d...

Remiflu granule pentru solutie orala 8 plicuri unidoza

de la 20.00 Lei

Remiflu face parte din grupa medicamentelor numite analgezice – antipiretice. Remiflu este un medicament împotriva răcelii şi gripei, care conţine trei substanţe active: - paracetamol care ameliorează durerea și reduce temperatura atunci câ...

Pediakid Spray nazal Nez-Gorge 20 ml

de la 45.00 Lei

Spray pentru nas și gât cu 2 pulverizatoare independente. Spray nasal natural, contribuie la ameliorarea confortului respirator. Contribuie la descongestionarea căilor respiratorii. Flaconul dispozitivului Nez Gorge este securizat pentru a nu perm...