Coldact sinus 500mg 20 comprimate,Terapia

Coldact sinus 500mg 20 comprimate,Terapia

Coldact sinus 500mg 20 comprimate,Terapia

Unitate: 500 mg

Cel mai bun preț
10.00 Lei

Pe Farmacia SILVA

Oferte

Farmacie Livrare Pret

Sameday Easybox

10.00 Lei

Cumpără

Toate detaliile

Are proprietăţi analgezice şi antipiretice bine cunoscute datorate mecanismului de inhibare a ciclooxigenazei. Efectul analgezic şi antipiretic este maxim l...

Citește mai mult

Are proprietăţi analgezice şi antipiretice bine cunoscute datorate mecanismului de inhibare a ciclooxigenazei. Efectul analgezic şi antipiretic este maxim la 1-3 ore şi durează 3-4 ore de la administrare. Pseudoefedrina este un medicament simpatomimetic cu acţiune alfa - agonistă şi acţionează ca un decongestionant nazal. Indicatii: Pentru tratamentul simptomatic: - al durerilor de intensitate uşoară-moderată (cefalee, dureri în gât, dureri sinusale); - al stărilor febrile; - al congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale. Compozitie: Paracetamol 500 mg Clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg Mod de administrare: Adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi peste 12 ani: 1-2 cpr. filmate de maxim 3 ori/ zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Nu depasiti doza zilnica recomandata! Daca simptomele nu se amelioreaza in decurs de cateva zile, consultati medicul.

Produse similare