Advil raceala si gripa 200mg/30mg 10 capsule moi

Advil raceala si gripa 200mg/30mg 10 capsule moi

Advil raceala si gripa 200mg/30mg 10 capsule moi

Unitate: 200 mg

Cel mai bun preț
17.00 Lei

Pe Farmacia SILVA

Oferte

Farmacie Livrare Pret

Sameday Easybox

17.00 Lei

Cumpără

Toate detaliile

DescriereAdvil Răceală și Gripă se utilizează la adulți și adolescenți cu vârsta de 12 ani și peste pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune ...

Citește mai mult

DescriereAdvil Răceală și Gripă se utilizează la adulți și adolescenți cu vârsta de 12 ani și peste pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune și gripei, incluzând dureri de cap, temperatură crescută (febră), gât inflamat, dureri, obstrucție nazală.Compozitie- Substanțele active sunt ibuprofen 200 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg- Celelalte componente sunt: Conținut lichid: Hidroxid de potasiu, Macrogol 600, Apă purificatăCapsulă gelatinoasă: Sorbitol lichid, parțial deshidratat (E 420) (apă purificată, sorbitan, D-sorbitol), Gelatină.Mod de administrareAdulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani:- Doza recomandată este 1 capsulă la fiecare 4 până la 6 ore. - Dacă simptomele sunt mai grave, puteți lua 2 capsule în același timp.- Nu luați mai mult de 6 capsule în 24 de ore.Luarea medicamentuluiCapsulele se înghit întregi, cu un pahar mare de apă.Cât timp să luați acest medicament:Nu luați acest medicament mai mult de 5 zile.ProducatorGlaxosmithkline ConsMod de prezentareCutie cu 10 comprimate

Produse similare