Get the newsletter

Durere si inflamatie products

Showing 20 of 83 results

Advil 200 mg 10 drajeuri

from 20.00 Lei

Prospect: Link ANM Indicatii Advil actioneaza rapid si eficace in caz de cefalee, migrena (tratament si profilaxie), dureri dentare, dismenoree, dureri osteoarticulare si musculare (inclusiv tendinite, bursite, luxatii, entorse), febra. Compozitie: F...

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi

from 22.00 Lei

Prospect: Link ANM Compoziție și Prezentare Fiecare capsulă moale conține 200 mg ibuprofen. Blister cu 10 capsule ovale, translucide, de culoare verde, conținând un lichid limpede. Indicații Advil este indicat în tratamentul migrenei, dureril...

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

from 37.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie Cutii cu 10 si 20 comprimate efervescente. 1 comprimat efervescent contine: 324 mg acid acetilsalicilic, 965 mg acid citric, 1625 mg bicarbonat de sodiu. Alte componente: poli (1-vinil-1-pirolidon) MG 25000, dimetilpolis...

Antinevralgic Forte 20 comprimate

from 35.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie si Prezentare Antinevralgic Forte este un analgezic, reduce febra şi este un medicament cu efect antiinflamator(antiinflamator ne steroidian/analgezic). Antinevralgic Forte conţine trei substanţe active: paracetamol 2...

Antinevralgic P 20 comprimate

from 24.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie 1 comprimat contine acid acetilsalicilic 250 mg, cafeina 20 mg si paracetamol 150 mg. Actiune terapeutica analgezic si antiseptic prin acidul acetilsalicilic si paracetamol; stimulent psihomotor slab si antimigrenos prin...

Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate

from 20.00 Lei

Prospect: Link ANM Aspirin Cardio 100 mg comprimate gastrorezistente este un medicament care scade riscul mortalitatii la pacientii suspecti de infarct miocardic acut. Ce este ASPIRIN CARDIO 100 mg si pentru ce se utilizeaza ASPIRIN CARDIO 100 mg inh...

Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis

from 15.00 Lei

Adagin face parte din grupa medicamentelor denumite antiinflamatoare nesteroidiene care acţionează reducând durerea, inflamaţia şi febra. Fiecare comprimat filmat conţine ibuprofen 400 mg. Adagin 400 mg este utilizat pentru a calma durerile uş...

Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA

from 14.00 Lei

Prospect : Link ANM Indicatii: Clafen contine ca substanta activa diclofenac care face parte din clasa de medicamente cunoscute sub denumirea de antiinflamatoare nesteroidiene (AINS) de uz local. Este utilizat in tratamentul local simptomatic la adul...

Efferalgan 1000mg x 8 comprimate efervescente

from 63.19 Lei

Indicatii: Acest medicament contine paracetamol. Esle indicat in tratamentul durerilor si/sau starilor febrile, ca dureri de cap, stari gripale, dureri dentare, dureri musculare, dureri menstruale. Acest medicament este recomandat strict adultilor si...

Fasconal 20 comprimate

from 30.00 Lei

Fasconal contine o combinatie de patru substante active: acid acetilsalicilic, paracetamol, codeina si cafeina.Este un analgezic utilizat pentru tratamentul simptomatic, de scurta durata, al durerilor de intensitate moderata pana la severa, cu diferi...

Ibalgin Forte x 12 comprimate

from 27.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie - Substanta activa este ibuprofenul 400 mg - Celelalte componente sunt: pentru nucleu: amidon de porumb, amidon pregelatinizat, amidon glicolat de sodiu (tip C), acid stearic, talc, dioxid de siliciu coloidal anhidru; pe...

Nurofen Express 200mg 20 capsule moi

from 38.00 Lei

Prospect: Link ANM Mod de Prezentare Nurofen Express 200mg este indicat pentru adulti si copii cu greutatea mai mare de 20kg Indicatii Nurofen este indicat in tratamentul migrenei, durerilor de cap, de spate, dentare, menstruale, reumatice si muscula...

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

from 23.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie: Un drajeu nurofen Forte contine 400 mg ibuprofen, ca substanta activa, si excipienti: - nucleu:croscarmeloza sodica, acid stearic, citrat de sodiu, laurilsulfat de sodiu, dioxid de siliciu coloidal anhidru - strat de dr...

Nurofen Forte 400mg 24 comprimate

from 45.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie: Un drajeu nurofen Forte contine 400 mg ibuprofen, ca substanta activa, si excipienti: - nucleu:croscarmeloza sodica, acid stearic, citrat de sodiu, laurilsulfat de sodiu, dioxid de siliciu coloidal anhidru - strat de dr...

Nurofen Express Forte 400mg 20 comprimate

from 54.00 Lei

Prospect: Link ANM Indicaţii acţionează rapid şi eficient împotriva durerii de cap efect îndelungat de pâna la 8 ore prima capsulă moale cu 400 mg ibuprofen solubilizat. Prima capsulă moale cu 400 mg de iubuprofen solubilizat, din România, ...

Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare

from 14.00 Lei

Prospect: Link ANM Indicatii: Combaterea simptomatica a febrei (peste 38 grade Celsius) de cauza infectioasa. Combaterea simptomatica a durerilor medii (cefalee, nevralgii dentare, sciatice etc.), artralgii nereumatismale, dismenoree, dureri dupa une...

Panadol Extra x 12 comprimate

from 19.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg si cofeina 65 mg. Actiune terapeutica panadol Extra contine o combinatie de doua substante active: paracetamol- analgezic (combate durerea) ii antipiretic (reduce febra)-si co...

Paracetamol ATB 250mg 6 supozitoare

from 19.00 Lei

Prospect: Link ANM Indicatii: Combaterea simptomatica a febrei (peste 38 grade Celsius) de cauza infectioasa. Combaterea simptomatica a durerilor medii (cefalee, nevralgii dentare, sciatice etc.), artralgii nereumatismale, dismenoree, dureri dupa une...

Saridon x 10 comprimate

from 23.00 Lei

Prospect: Link ANM Indicatii: Algii: cefalee, dureri de origine dentara, dureri de origine menstruala, nevralgie, nevrite, dureri postoperatorii si dureri de origine reumatica; stari febrile: stari gripale etc. Contraindicatii: Saridonul este contrai...

Solpadeine x 12 comprimate efervescente

from 25.00 Lei

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat efervescent contine paracetamol 500 mg, fosfat de codeina hemihidrat 8 mg si cofeina 30 mg. Ambalajul contine 12 comprimate efervescente. Indicatii Comprimatele efervescente solpadeine sunt recomandate ...